Kauden ensimmäiset sarjahiihdot Santavuoren tykkilumiladulla

 

T U L O K S E T

 

© Ilmajoen Kisailijat

Kilpailun sarjat: N6; M08; N10; N12; N14; M16; N18; N35; N20; M18; M12


N6 Naiset 6 vuotta 300m P

Sija Nimi                                   Loppuaika          Ero

  1. Heta Harju                                2.10,8
  2. Minja-Maaria Heikkilä                     3.48,4       1.37,6
  3. Emma Laasanen                             5.27,1       3.16,3

M08 Miehet 8 vuotta 750m P

Sija Nimi                                   Loppuaika          Ero

  1. Kimi Heikkilä                             7.32,1

N10 Naiset 10 vuotta 1,1 km P

Sija Nimi                                   Loppuaika          Ero

  1. Olivia Laasanen                           6.30,4

N12 Naiset 12 vuotta 1,1 km P

Sija Nimi                                   Loppuaika          Ero

  1. Inka Harju                                5.41,1

N14 Naiset 14 vuotta 2,2 km P

Sija Nimi                                   Loppuaika          Ero

  1. Selma Vuorinen                            9.53,8

N14 Naiset 14 vuotta 3,3 km P

Sija Nimi                                   Loppuaika          Ero

  1. Milla Kalliokoski                        12.59,7       

M16 Miehet 16 vuotta 3,3 km P

Sija Nimi                                  Loppuaika          Ero

  1. Teemu Havimäki                           12.40,7
  2. Jere Harju                               13.05,3       0.24,6
  3. Villei Pitkänen                          13.33,9       0.53,2

N18 Naiset 18 vuotta 3,3 km P

Sija Nimi                                   Loppuaika          Ero

  1. Suvi Hietaharju                          12.20,0

N35 Naiset 35 vuotta 3,3 km P

Sija Nimi                                   Loppuaika          Ero

  1. Sirpa Harju                              12.50,1
  2. Minna Harju                              13.21,0       0.30,9

N20 Naiset 20 vuotta 3,3 km P

Sija Nimi                                   Loppuaika          Ero

  1. Jenni Talvitie                           12.28,0
  2. Laura Talvitie                           12.37,3       0.09,3

M18 Miehet 18 vuotta 4,4 km P

Sija Nimi                                   Loppuaika          Ero

  1. Santeri Yli-Karjanmaa                    14.15,9

M12 Miehet 12 vuotta 2,2 km P

Sija Nimi                                   Loppuaika          Ero

  1. Matti Pitkänen                           10.01,9

Sarjahiihto info

Sarjahiihdot pidetään keskiviikkoisin
klo 19.00 alkaen
Palonkylän pururadalla
Ilmoittautumiset tiistai-iltaan mennessä
ilmoittautumisen yhteydessä kerro
hiihtäjän nimi ja syntymävuosi.

 

 

 

Palonkylän piirikunnalliset hiihdot

TULOKSET TÄÄLLÄ

 

Keskiviikkona 14.3.2018 klo 19.00 alkaen

Palonkylän pururadalla, Ilmajoella

Ilmoittautumiset viim. 12.3.2018 klo 21 mennessä

www.kilmo.fi

Hiihtotapa perinteinen

Lisätietoja täältä

Tiedustelut ja lisäinfo

Heikki Koskela 040 5904265